وبلاگ

اجاره انبار مسقف

اجاره انبار مسقف

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلایل مختلفی همچون مسافرت، تعمیر منزل و یا حتی به دلیل کمبود فضا، نیاز به ذخیره سازی و انبار کردن برخی از وسایل حجیم و گران قیمت خود در جایی مطمئن داشته باشید. در برخی مواقع حجم این وسایل به حدی زیاد است که امکان انبار کردن آن­ها در هر جایی وجود ندارد. ضمن این که پیدا کردن فضایی بسته، عایق و ایمن نیز به راحتی امکان پذیر نیست و دردسرهای خاص خود را دارد.

ابداع سوله­ ها و کانتینرها تا حدود زیادی این مشکلات را حل کرده است. به کمک این انبارها تمامی افراد می­توانند با صرف هزینه ه­ای اندک، وسایل خود را تا هر زمان که بخواهند در آن­ها ذخیره کرده و خیالشان از بابت امنیت این کالاها راحت باشد. برخی کارگاه ­ها و کارخانه­ ها دارای سوله­ های مخصوصی برای خود هستند. اما علاوه بر آن­ها، انبارهای عمومی نیز وجود دارد که مخصوص تمام افراد است و همه می­توانند از آن استفاده کنند. انبارها شامل انواع مختلفی هستند که پارتیشن بندی مخصوصی در آن­ها وجود دارد و قابلیت اجاره آن­ها در متراژ های مختلف وجود دارد. در این مقاله به بررسی نکات مربوط به اجاره انواع انبارهای مسقف می­پردازیم تا شما عزیزان بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر در جهت اجاره این انبارها اقدام کنید.

اجاره انبار مسقف با چه اهدافی انجام می­شود؟

گاهی اوقات نیاز به انجام تعمیراتی در فضای منزل است و باید لوازم داخل آن برای مدتی تخلیه شود، ممکن است برخی افراد قصد مهاجرت و مسافرتی طولانی مدت داشته باشند و جای امنی برای نگهداری وسایل خود نداشته باشند، یا ممکن است به هر دلیلی امکان نگهداری برخی وسایل در فضای منزل وجود نداشته باشد. تمامی این موارد کاربرد انبارهای مسقف را به خوبی بیان می­کنند و نشان می­دهند چگونه می­توان وسایل را برای هر مدت دلخواه در داخل آن نگهداری کرد.

به طور کلی انبارها به دو نوع روباز و مسقف تقسیم می­شوند. خود نوع مسقف نیز شامل دو نوع پوشیده و سرپوشیده است. در انبارهای پوشیده تمامی فضای اطراف انبار پوشیده شده، یعنی علاوه بر سقف، دارای دیواره­ هایی در اطراف نیز هستند. اما در نوع سرپوشیده، تنها سقف انبار پوشیده شده و دیواری در اطراف آن وجود ندارد. این نوع انبار فضای بیشتری فراهم می­کند و تنها در برابر تابش آفتاب و بارش باران مقاومت دارد.

انبارهای مسقف از نوع پوشیده ایمنی بسیار بالایی دارند زیرا دور تا دور آن­ها دیوار کشیده شده و تنها راه ورود به داخل انبار، درب آن است. بنابراین محتویات انبار از گزند سرقت و دستبرد های احتمالی در امان است و خیال افراد از بابت امنیت کالاهای خود، بسیار راحت خواهد بود؛ ضمن این که کیفیت نگهداری کالاها نیز افزایش خواهد یافت.

انبار مسقف

انبار سوله ­ای مسقف

یکی از پر کاربرد ترین انواع انبار، سوله­ های مسقف هستند. این سوله­ ها فضایی صنعتی و بخش بندی شده هستند که محیطی امن برای انبار کردن انواع کالاها و مواد اولیه فراهم می­کنند. انبارهای سوله ه­ای مسقف قابلیت افزایش متراژ دارند و بنابراین می­توانند برای کسب و کارهای در حال توسعه به خوبی مورد استفاده قرار بگیرند. ضمن این که تمامی کالاها از گزند عوامل آسیب رسان محیطی همچون باران، وزش شدید باد و نور شدید خورشید در امان هستند.

یکی از مهم­ترین مزایای انبار سوله ­ای، ارتفاع زیاد و مساحت وسیع آن است که امکان استفاده به صورت مشترک را فراهم می­کند. دقت داشته باشید که برخی کالاها ممکن است وزن زیادی داشته باشند و یا چیدمان پالتی خاصی در آن­ها به کار رفته باشد، در چنین مواقعی برای جابجایی آن­ها از لیفتراک استفاده می­شود. انبارهای سوله ­ای مسقف، قابلیت استفاده از لیفتراک را دارند که امکان جابجا کردن چنین وسایلی را به خوبی فراهم می­کند.

بهتر است پیش از اجاره انبار مسقف از نوع سوله ­ای، ابعاد حدودی اجناس خود را به دست آورید و آن را به کارشناسان مجموعه گزارش دهید. سپس کارشناسان با بررسی ابعاد کالاها و عوامل مختلف، بهترین نوع انبار را برای شما انتخاب کرده و در اختیار شما قرار خواهند داد.

ویژگی­ ای انبار سوله ­ای

انبار سوله ­ای نسبت به انبار کانتینری مزایایی دارد که برخی از این مزایا به شرح زیر است:

 • هزینه اجاره کمتر نسبت به انبار کانتینری
 • وسعت بیشتر نسبت به انبار کانتینری (در برخی اوقات بیش از صد متر مساحت فراهم می­کند.)
 • امکان استفاده از لیفتراک برای حمل بارهای سنگین و دارای پالت بندی خاص
 • امکان وسیع کردن فضای انبار
 • عدم نیاز به ساختن دو طبقه و یا بیشتر و در نتیجه عدم نیاز به پله
 • برخورداری از ارتفاع زیاد نسبت به انبار کانتینری

انبار مسقف

مزایای انبار مسقف

طراحی انبارهای مسقف به گونه ­ای است که در برابر عوامل آسیب رسان محیطی مانند باران، تابش شدید نور خورشید، گرد و خاک، گرما و سرمای شدید و عواملی از این قبیل بسیار مقاوم هستند. بنابراین برای افرادی که به دنبال نگهداری کالاها در شرایط ایده ­آل هستند یا کالاهایی دارند که در برابر این عوامل حساسیت دارد، می­توانند وسایل خود را در این انبارها ذخیره کنند.

فضای انبارهای سوله­ ای بسیار تمیز است، زیرا دارای کف بتنی و سقف مجهز به عایق پشم شیشه است و تهویه کاملی با محیط اطراف دارد. ضمن این که در بسیاری از این انبارها، سیستم تنظیم دمای دقیقی به کار رفته و که باعث می­شود دمای داخل آن، چه در روزهای گرم و چه در روزهای سرد سال، میزان تقریبا ثابتی داشته باشد تا لوازم گوناگونی همچون لوازم برقی یا مبلمان یا وسایلی که تغییر دما حساسیت دارند، از تغییرات دمای محیط آسیبی نبینند.

تمامی انبارها دارای بیمه آتش سوزی و سرقت می­باشند تا خیال افراد از بابت گذاشتن وسایل خود در این انبارها راحت باشد. همچنین جهت افزایش ایمنی کالاها چندین مرحله ایمنی وجود دارد که عبارتند از: نگهبان مجموعه ورودی انبار، محافظ مستقر در داخل فضای سوله، قفل سوله، پلمپ اختصاصی و راه بند، قفل اختصاصی مشتری، چندین دوربین مدار بسته و در بعضی مواقع محافظ ­های حیوانی.

برخی از دیگر مزایای اجاره انبار مسقف به شرح زیر است:

 • محافظت در برابر تغییر دما و عوامل مخرب محیطی
 • داشتن فضای کافی برای حرکت لیفتراک و کامیون، بنابراین برای شرکت­های تولیدی و یا توزیع کننده کالا بسیار مناسب است.
 • فضای پوشیده دارای ارتفاع زیاد
 • برخورداری از بیمه سرقت و آتش سوزی، بدین ترتیب در صورت وقوع هرگونه حادثه، هزینه و ثروت شما در امان خواهد بود.
 • امکان ورود کامیون و لیفتراک به محیط داخل انبار جهت جابجایی وسایل سنگین
 • دارا بودن چندین مرحله­ ی امنیتی شامل نگهبان­ های انسانی و حیوانی مستقر در ورودی انبار و فضای سوله، قفل اختصاصی برای هر مشتری، دوربین مدار بسته، پلمپ اختصاصی مشتری و مواردی دیگر.

تمامی این موارد باعث افزایش ایمنی کالاها شده و بنابراین می­توانید با خیال راحت به این انبارها اعتماد کنید و وسایل گران قیمت و ارزشمند خود را در آن­ها قرار دهید.

 

انبار مسقف

ویژگی ­های یک انبار مسقف خوب

 • امنیت بالا

بدون شک برای کسی که اقدام به اجاره انبار می­کند، امنیت کالاها مسئله بسیار مهمی است. چنانچه انباری دارای ضریب اطمینان پایینی باشد و به راحتی امکان دزدی از آن فراهم باشد، به آن مجوز داده نمی­شود و مردم نیز به آن اطمینان نخواهند کرد. بنابراین تمامی انبارهای مسقف یا روباز باید شرایط ایمنی مناسب و مطابق با استانداردهای روز دنیا برای کالاهای موجود در خود فراهم کنند.

یکی از نکات مهمی که در اقتصاد کشور ما وجود دارد، مسئله تورم است. در بسیاری اوقات افراد کالایی را خریداری می­کنند و از آن استفاده می­کنند. پس از چند ماه، با وجود این که این کالا دست دوم محسوب می­شود، اما قیمت آن از قیمت ابتدایی نیز بیشتر می­شود. بدین ترتیب قیمت همه کالاهای دیگر نیز به همین مقدار گران شده و این هزینه­ها، سود و زیان حقیقی این خرید را مشخص می­کنند.

به دلیل همین تورم عجیب و غریب، بسیاری از افراد حقیقی و شرکت­ها، ترجیح می­دهند اموال خود را به کالا تبدیل کنند تا ارزش این کالاها به مرور زمان بیشتر شده و به همان مقدار اولیه خود باقی نماند، بدین ترتیب می­توانند جلوی ورشکستگی خود را بگیرند. با توجه به این موضوع، اهمیت انباری که کالاها و اجناس خریداری شده توسط این انبار نگهداری شود، به خوبی نمایان می­شود.

 • نگهبانی شبانه روزی

نگهبانی شبانه روزی و دقیق از مهم­ترین ویژگی­های یک انبار مسقف است. عموما از چندین مرحله محافظتی برای مراقبت از انبار استفاده می­شود. مراقب ­های انسانی، وجود سگ ­های نگهبان تعلیم داده شده، وجود دوربین ­های مداربسته در تمام محیط انبار، سیستم­های دزدگیر با حساسیت بالا، سامانه ­هایی برای هشدار خطر و آتش سوزی از نمونه­های این نگهبانی محسوب می­شود. با توجه به اهداف انبار مسقف در راستای حفظ امنیت کالاها، این مسئله به عنوان یکی از سرفصل ­های مهم ویژگی انبار مسقف محسوب می­شود.

 • هزینه مقرون به صرفه

معمولا فرد یا شرکتی که اقدام به اجاره انبار مسقف می­کند، در پی افزایش سود و گسترش کسب و کار خود است؛ بنابراین قیمت این انبار برای وی بسیار مهم است. ضمن این که برای صاحبان کار و سرمایه نیز به دلیل وجود دفتر، فروشگاه یا محل مشخصی برای کسب و کار، اجاره یک انبار مسقف در اولویت قرار ندارد. به همین دلیل چنانچه قیمت اجاره انبار مسقف از حدی بیشتر باشد، معمولا افراد تمایل خود را برای اجاره انبار از دست می­دهند. بنابراین انبار داران باید قیمت مقرون به صرفه ای را برای اجاره انبار در نظر بگیرند تا خواسته عموم مردم و متقاضیان در جهت کسب سود و درآمد بیشتر، به خوبی محقق شود.

 • دسترسی سریع و آسان

علاوه بر قیمت، بحث محل قرارگیری انبار نیز برای متقاضیان، بسیار مهم است. طبیعتا ملاک یک محل مناسب برای یک انبار خوب با ملاک­های یک ملک مسکونی یا تجاری بسیار متفاوت است. دقت داشته باشید که اجاره یک انبار در حومه شهر، برای بسیاری از افراد منطقی­ تر است، زیرا باعث دسترسی راحت ­تر و سریع­تر به آن خواهد شد.

دلیل این انتخاب توسط افراد، می­تواند به خاطر محدودیت ­های ترافیکی سنگین در ساعات خاصی از شبانه روز یا وجود معابر تنگ و باریک در بسیاری از نقاط شهر باشد. ضمن این که جابجایی کالاها از انباری که در سطح شهر واقع شده است، به دلیل شلوغی ­های سطح شهر، موجب اتلاف وقت زیادی نیز می­شود. همچنین محدودیت­های ویژه­ای برای ماشین ­های سنگین در سطح شهر و در ساعات خاصی از شبانه روز وجود دارد. همه این عوامل باعث مزیت انبار بیرون از شهر نسبت به انبار داخل شهر خواهد شد.

 • بیمه محصولات

با وجود موارد امنیتی ویژه­ای که در انبارهای مسقف در نظر گرفته شده، باز هم گریزی از یک سری اتفاقات ناگوار مانند آتش سوزی، سیل و زلزله نیست. برای پیشگیری از خسارات ناشی از چنین اتفاقاتی، تمامی انبارها موظف هستند کالاهای مشتریان خود را بیمه کنند. در واقع شرکت بیمه با مدیر انبار قراردادی امضا می­کند تا ضمانت پرداخت خسارت­های وارده را بر عهده بگیرد.

دقت داشته باشید که تمامی انبارها موظف هستند کالاها را در برابر آتش سوزی و سرقت بیمه کنند. ضمن این که افراد می­توانند با پرداخت هزینه ­ای اندک، از سایر بیمه ­های موجود نیز استفاده کنند.

 • فضای اختصاصی

بدون شک کالاهای افراد نیز مانند پول، جزئی از سرمایه­های آن­ها محسوب می­شود. به همین دلیل افراد ترجیح می­دهند این سرمایه را در جایی محافظت شده قرار دهند که تا حد ممکن از دسترس سایر افراد به دور بوده و فضای مخصوصی برای آن در نظر گرفته شده باشد. انبارهای اختصاصی دارای قابلیت شخصی سازی بسیار زیادی هستند؛ اما عموما هزینه ­ی اجاره این انبارها و نگهبانی آن­ها، به قدری زیاد است که تنها افراد خاصی توانایی استفاده از آن­ها را دارند.

اما انبارهای عمومی و نیمه خصوصی نیز وجود دارد که علاوه بر ایجاد فضایی تقریبا اختصاصی برای کالاها، قیمت بسیاری مناسب­تر و مقرون به صرفه ­تری نیز دارند که امکان استفاده تمام افراد را به خوبی فراهم می­کنند.

 

انبار مسقف

سخن پایانی

نگهداری کالاها در انبار مسقف در دنیای امروز به عنوان یکی از ضروریت ­های بسیاری از شرکت­ها، فروشگاه­ها و حتی افراد حقیقی شناخته می­شود. انبارهای سوله ­ای پوشیده یا سرپوشیده و یا کانتینر ها نمونه­ هایی از انبارهای مسقف محسوب می­شوند که می­توانید تمام انواع وسایل مانند کالاهای صنعتی، وسایل منزل و برخی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی خود را به راحتی و تا هر زمان که خواستید در این انبارها نگهداری کنید. مجموعه ما با ارائه بهترین و بزرگ­ترین انبارهای مسقف سوله­ ای و کانتینری، آماده خدمت رسانی به شما مردم عزیز است. به دلیل مراقبت ­های حرفه­ ای مجموعه ما، می­توانید با خیال راحت به مجموعه ما اعتماد کنید و تمامی کالاها و وسایل حجیم و یا گران قیمت خود را به ما بسپارید.

 

بازگشت به لیست

یک نظر در “اجاره انبار مسقف

 1. علی سلطانی گفت:

  خیلی ممنون از مجموعه ایران دپو
  امنیت بالا
  کارکنان حرفه ای
  خوش اخلاق
  عالییی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *